„Pussy Joga” Coco Berlin

trening dna miednicy-pussy-joga-coco-berlin

Książkę „”Pussy Joga. Trening mięśni dna miednicy” odkryłam, dzięki wydawnictwu Galaktyka. Autorką poradnika jest Coco Berlin, czyli znana tancerka tańca brzucha i propagatorka wzmacniania pewności siebie. Jakie są moje wrażenia? Czy te ćwiczenia odmieniły moją kobiecość?

Kilka słów o Coco Berlin

Na początek kilka słów o autorce. Coco Berlin stworzyło unikalny program, który pomaga kobietom stać się zmysłowymi, silnymi i pewnymi siebie. Jej międzynarodowe warsztaty i kursy online przeprowadziły ponad 5 milionów kobiet na całym świecie.

W książce autorka zabiera czytelnika w podróż po swojej kobiecości. Tym synonimem jest dla niej taniec brzucha, który staje się jej największą pasją. Tak odkrywa rolę dna miednicy. Okazuje się, że wzmocnienie i praca z tym obszarem jest niezwykle cenne i przynosi niesamowite rezultaty w życiu seksualnym. Według Coco Berlin zmysłowa świadomość i ruch pozwalają na reorganizację układu nerwowego i ciała. Jest to najbardziej skuteczny sposób na pozbycie się starych wzorców. Kiedy zaczniesz w pełni wsłuchiwać się w swoje ciało, wykorzystasz swoją intuicję, pewność siebie i moc.

Jak się okazuje dno miednicy jest zaniedbanym centralnym elementem naszego układu mięśniowo-szkieletowego. Regularne ćwiczenia relaksują nasze ciało, sprawiając, że jest mniej spięte, a także aktywizują nie tylko twoją pochwę, podnosi twoje żeńskie narządy i wyrównuje twoją postawę. Ostatnie badania pokazują, że zapewnia ona także równowagę emocjonalną i jasność umysłu. Coco Berlin podchodzi do codziennego treningu, jako o coś pielęgnacyjnego, wręcz duchowego. Nasze ciało, to nasza świątynia i trzeba o nie dbać, najlepiej jak się potrafi.

O czym jest „Pussy Joga”?

„Pussy Joga” to coś więcej niż zwykły poradnik z ćwiczeniami. To przygoda, którą pokonasz z uśmiechem na twarzy. To sposób na oderwanie się od codzienności, rutyny. To czas tylko ze sobą – tu i teraz. Autorka zachęca do prostych, przyjemnych i dyskretnych ćwiczeń mięśni dna miednicy. Wiele z nich można wykonać w pracy przy biurku, stojąc w kolejce po kawę, autobusie czy oglądając ulubiony serial. Są idealne dla wszystkich zabieganych kobiet, które nie mają zbyt wiele czasu. Dzięki nim poprawisz postawę ciała, odciążysz kręgosłup i odmienisz swoje życie seksualne. Jednym słowem poczujesz się silniejsza psychicznie i fizycznie!

Coco Berlin porusza w niej wiele tematów tabu, uczy świadomości ciała, szczegółowego wsłuchiwania się w nie oraz obala wiele mitów związanych seksualnością.

Czy warto przeczytać „Pussy Jogę”?

„Pussy Joga. Trening mięśni dna miednicy”. To sposób na spełnienie nie tylko w życiu miłosnym, ale i zwykły, codziennym. Bez zbędnego pośpiechu czy presji. Dlaczego to tak ważne? Dno miednicy to wewnętrzny stabilizator naszych ciał, który ma istotny wpływ na jakość życia. Dzięki książce zmienisz spojrzenie na swoje ciało! Znajdziecie tutaj nie tylko informacje o roli dna miednicy, ale również ćwiczenia oraz porady wzmacniające pewność siebie. Autorka aktywuje twoją pochwę – dla większej charyzmy i zabawy w łóżku.

W moim osobistym odczuciu książka jest nie tylko miła dla oka, ale również bardzo przydatna. Wykonałam większość ćwiczeń zalecanych przez autorkę. Czy odkryłam kobiecość na nowo? Niekoniecznie, aż tak, ale tego typu gimnastyka z pewnością nie zaszkodzi. Jedyne co niekoniecznie do mnie przemawia to ta podkreślana cały czas „duchowość” tych ćwiczeń, ale to typowe dla tego kręgu zainteresowań, jakim jest joga. To moje osobiste odczucie. Może nie osiągnęłam tego kręgu wtajemniczenia. Oczywiście nic nie dzieje się od razu, potrzeba czasu, dlatego będę się spostrzeżeniami dzielić na bieżąco. Jestem, jednak przekonana, że Coco autentycznie odczuwa „świadomość ciała” i trening dna miednicy to dla niej coś na pograniczu doznań duchowo-cielesnych. Autorka całą sobą przeżywa swoją kobiecość w każdym napisanym słowie, te prawdę da się odczuć w 100%.

Warto na pewno zwrócić uwagę, że książka jest pięknie wydana. Wzbogacona została o przesłodkie ilustracje w kobiecym stylu. Wskazówki napisane są przystępnym, zrozumiałym językiem, pozbawionym medycznych, skomplikowanych terminów, dodatkowo ćwiczenia obrazują zdjęcia, dzięki którym prawidłowo je wykonasz. Jak dla mnie, to pozycja obowiązkowa dla współczesnej kobiety, chcącej cieszyć się w pełni kobiecością, seksapilem i zdrowiem. Naprawdę warto ją mieć!

Więcej o autorce – https://coco-berlin.com/

Książka oraz jej fragment dostępny w Wydawnictwie Galaktyka – tutaj

Zobacz podobne posty

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *