O mnie

Paulina Kryczka-Brudnopis Okularnicy

Mam na imię Paulina, jestem absolwentką filologii polskiej i dziennikarstwa na wydziale filologicznym Uniwersytetu Łódzkiego. Mimo, że czuję się bardziej językoznawcą, to literatura jest mi równie bliska. Zawodowo zajmuję się pozycjonowaniem i content marketingiem w jednej z łódzkich agencji brandingowych.

Studiowane przeze mnie kierunki od zawsze były moją pasją, więc postanowiłam połączyć zamiłowanie do pisania i czytania, tworząc blog Brudnopis Okularnicy. Jest to subiektywna mieszanka opinii, spostrzeżeń i odczuć, jakie nasuwają mi się, podczas czytania książki.

Co więcej? Jak na polonistkę przystało mam nie tylko stosy książek, ale i dwa koty (Franczeskę, Kitosława). Bardzo lubię czarny humor, sport oraz wakacje nad morzem.

Kilka słów o mnie

  • ukochana literatura: modernistyczna i współczesna
  • ulubieni autorzy: Reymont, Gretkowska, Bukowski
  • znienawidzeni pisarze: zdecydowanie Sienkiewicz
  • fascynuje mnie: język reklamy, łódzkie regionalizmy
  • plany: mówić płynnie po włosku, zagłębić się w świat kryminałów

Tytuł pracy licencjackiej: Slogan reklamowy w prasie kobiecej

Tytuł pracy magisterskiej: Sporty ekstremalne jako nowy styl życia – na podstawie czasopism „H2O” i „Kitesurfing”


Masz pytania do recenzji, ofertę współpracy lub chcesz po prostu napisać? Będzie mi bardzo miło: paulina@brudnopisokularnicy.pl


Czytelniku, napisane tutaj recenzje nie są szczegółowymi opisami książek, a moimi własnymi spostrzeżeniami. Zamieszczone na blogu materiały są moją własnością, zanim zdecydujesz się na użycie któregokolwiek z nich, proszę skontaktuj się ze mną. Fragmenty książek użyte w recenzjach wykorzystane zostały wg prawa cytatu (art.29 ust.1 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych).