O mnie

Mam na imię Paulina, jestem absolwentką filologii polskiej i dziennikarstwa na wydziale filologicznym Uniwersytetu Łódzkiego. Mimo, że czuję się bardziej językoznawcą, to literatura jest mi równie bliska.

Pisanie od zawsze było moją pasją, dlatego postanowiłam połączyć zamiłowanie do pisania i czytania, tworząc blog Brudnopis Okularnicy. Jest to subiektywna mieszanka opinii, spostrzeżeń i odczuć, jakie nasuwają mi się, podczas lektury. Czytając, wchodzę w przedstawiony przez autora świat całą sobą, zaprzyjaźniam się z bohaterami i daję się porwać książce. Jeśli jest dobra, potrafię pochłonąć ją w jeden wieczór!

Co więcej? Jak na polonistkę przystało mam nie tylko stosy książek, ale również dwa koty Franczeskę i Kitosława. Jako językoznawca interesuję się językiem współczesnej reklamy, regionalizmami oraz słownictwem sportowym. Lubię czytać thrillery, kryminały i rozwiązywać kryminalne zagadki. Czytam książki po polsku, angielsku, zdarza mi się też po włosku.


Tytuł pracy licencjackiej: Slogan reklamowy w prasie kobiecej

Tytuł pracy magisterskiej: Sporty ekstremalne jako nowy styl życia – na podstawie czasopism „H2O” i „Kitesurfing”


Masz pytania do recenzji, ofertę współpracy lub chcesz po prostu napisać? Będzie mi bardzo miło: paulina@brudnopisokularnicy.pl


Czytelniku, napisane tutaj recenzje nie są szczegółowymi opisami książek, a moimi własnymi spostrzeżeniami. Zamieszczone na blogu materiały są moją własnością, zanim zdecydujesz się na użycie któregokolwiek z nich, proszę skontaktuj się ze mną. Fragmenty książek użyte w recenzjach wykorzystane zostały wg prawa cytatu (art.29 ust.1 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych).